Вакцинація рятує життя.

Ви зараз переглядаєте Вакцинація рятує життя.

Відмовлятися від щеплення дитини, по-перше небезпечно, по друге –. безвідповідально Адже завдяки вакцинації можна запобігти понад 50 небезпечним інфекціям, які приводять до інвалідності, або навіть до смерті дітей.

Що потрібно знати про календар обов’язкової вакцинації в Україні та чим він відрізняється від аналогічних календарів закордоном. Розповідає педіатр Нової Поліклініки Мар’яна Звір.

На сьогодні з український календар вакцинації включає обов’язкову профілактику від таких захворювань як:

 • Туберкульоз
 •  Гепатит В
 • Дифтерія
 •  Правець
 •  Кашлюк
 •  Поліомієліт
 • Кір
 • Краснуха
 • Гемофільна інфекція типу В

Кожне щеплення проводиться відповідно до віку дитини у визначений термін.
 Це «мінімальний “набір імунітету”
–         захистить вашу дитину від інфекції чи важких ускладнень внаслідок перенесеної інфекції
–         убезпечить суспільство від небезпечних інфекцій,
–         забезпечить повноцінний захист населення від спалахів захворювань та створить так званий «колективний імунітет» .

Чому саме цей перелік? Це залежить від багатьох факторів: 

–         рівня інфекційних захворювань в країні;
–          доведених наукою доказів на користь вакцинації  щодо доцільності та ефективності;-
–         фінансових можливостей країни;
–          думки фахівців та спеціалістів у цьому питанні.

Чи визнаються наші щеплення закордоном?

Національний календар наближений до календаря щеплень США та європейських країн. Саме тому, якщо ви зробили всю вакцинацію в Україні, у вас не виникне жодних проблем за кордоном, зокрема, щодо відвідування дошкільного/шкільного/ вищого-навчального закладу, і ви не будете загрозою поширення небезпечних інфекцій.
Є щеплення, включені в календар обов’язкових закордоном, а в нас ні. Однак, в Україні їх можна зробити на комерційних засадах.

Зокрема, календар щеплень у США Крім перелічених вище хвороб, включає профілактику від таких захворювань як: гепатит А, пневмокок, менінгокок, ротавірусна інфекція (2,3,6 міс), вітряна віспа, дівчаткам віком від 11-12р- проти інфекції, спричиненої вірусом папіломи людини(ВПЛ).

Або, наприклад, Фінський календар щеплень включає профілактику ротавірусної інфекції (2 ,3 5 міс.), пневмококу( 3, 5 міс.), грипу(5,6 міс, і кожного наступного року- раз в рік), вітряної віспи ( 18 міс, далі залежить від того чи дитина хворіла раніше), ВПЛ ( дівчаткам 11-12 р)

Переваги вакцинації:                                          

 • Експертами ВООЗ підраховано, що в глобальному масштабі причиною смерті понад 50% дітей, які помирають, не досягнувши 5-річного віку , є захворювання, яким можна запобігти.
 •  Щороку завдяки вакцинації вдається врятувати 2,5 млн дитячих життів . Це вражає.
 • Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу ( отже, варіант: «краще перехворіти» не варіант взагалі)
 • Захворюваність на поліомієліт знизилась на 99% і скоро людство назавжди зможе забути цю хворобу.

АЛЕ в 2021- 2022 році в Україні зафіксували спалах поліо (у 20-ти дітей на Рівненщині та Закарпатті виявили вірус поліо, з них 1 дитина отримала параліч, а  19 – мали безсимптомний перебіг). На сьогоднішній день розповсюдження дикого вірусу поліо фіксується на території Афганістану та Пакистану. На жаль,  Україна може опинитися поруч з цими країнами через низький відсоток вакцинації.

 •  Знизився рівень захворюваності на дифтерію, правець, кашлюк, краснуху;
 •  Глобальна смертність від кору знизилась на 75%. Пам’ятаєте спалах кору у 2017-2018 рр.? Тоді 115 тис. людей захворіло, 41 людина померла, з них 25 – це ДІТИ.  В 2018 році найбільше постраждали країни з найвищим рівнем захворюваності: Демократична Республіка Корея, Ліберія, Мадагаскар, Сомалі та України – ось ще одна «чудова» п’ятірка.
 • Знизилась щорічна смертність від правця новонароджених більше, ніж у 13 разів.

Важливо розуміти, що легше запобігти хворобі, ніж лікувати її наслідки.

Хибними є твердження: «…краще перехворіти» , «…а мене омине»,  «…а раніше діти теж хворіли, і от всі здорові», « …а от від вакцинації діти стають інвалідами» і ще багато-багато іншого, адже це не аргументи- це незнання. Є такий вислів: « Якщо не хочеш-знайдеш тисячу виправдань, якщо хочеш- знайдеш тисячу можливостей.

Отож бажаємо Вам знайти тисячу можливостей вакцинуватися, і ми Вам у цьому допоможемо!