Увага! Небезпечна для дітей ротавірусна інфекція.

Ви зараз переглядаєте Увага! Небезпечна для дітей ротавірусна інфекція.

Небезпечна для дітей ротавірусна інфекція. Вона дуже заразна, передається, повітряно-крапельним, фекальним-оральним шляхом. Захворіти можуть як діти, так і дорослі. Як вберегтися? 

Розповідає сімейний лікар Наталія Вовк.

Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус. Їй можна запобігти.

Головне, що мають зробити батьки, щоб дитина не постраждала — це вакцинація. В Україні, на відміну від світової практики, щеплення від ротавірусу не входить у обов’язковий календар щеплень. Але батьки можуть зробити щеплення за оплату.

Коли це потрібно робити.

Між 6 та 32 тижнем життя дитини, двічі з інтервалом до одного місяця.

Процедура дуже проста і неболюча – крапельки в ротик, проводиться під наглядом лікаря у поліклініці. Якщо ж ваша дитинка не вакцинована, то, в разі невчасної реакції на симптоми, ви ризикуєте потрапити на лікування у стаціонар із зневодненням. Найбільше ризикують діти від народження до трьох років.

Підступна ця інфекція тим, що може маскуватися під застуду чи навіть апендицит. Тому вчасна консультація лікаря може врятувати життя дитини. Особливо, якщо ви перебуваєте у вимушеній еміграції закордоном, де стаціонарне лікування може обійтися уже дорого.

Сьогодні ця інфекція поширена у Польщі.

Інкубаційний період ротавірусної інфекції – 2-5 днів у дітей, і від 7 днів у дорослих. Тому, дорослим також потрібно бути дуже акуратним при контакті з дітьми, і завжди поводитися, як потенційні носії інфекції:

● дотримуватися правил гігієни,

● мити руки перед контактом з дитиною,

● забезпечити дитині індивідуальні столові прибори, чашки, тарілки,

● не використовувати дитячий посуд для власних потреб.

● Щоб запобігти зараженню, потрібно звернути увагу на те, що дитина має вживати тільки переварену воду і в жодному разі не воду з криниці. Вода з криниці заборонена до вживання маленьким дітям.

● Також потрібно стежити за свіжістю молочних продуктів, переварювати молоко.

У перебігу хвороби виділяють інкубаційний період тривалістю до 5 діб, гострий період тривалістю 3-7 доби і період відновлення (4-5 доби).

Початок захворювання звичайно гостре, характеризується різким підвищенням температури, блювотою, болями і бурчанням в животі, можливий розвиток діареї.

Характер стільця допомагає діагностувати ротавірусну інфекцію. У перший день хвороби стілець рідкий жовтого кольору, в наступні дні стілець стає сіро-жовтим глиноподібної консистенції. Крім кишкових проявів захворювання, хворих турбують нежить, першіння та біль у горлі, кашель.

Звернутися до лікаря необхідно саме при прояві перших симптомів. Лікар допоможе правильно встановити діагноз і відрізнити ротавірусну інфекцію від звичайної застуди, харчового отруєння чи запалення апендиксу. Він призначить відповідне медикаметозне лікуваня, згідно з правилами доказової медицини. Чітке дотримання рекомендацій допоможе уникнути важкого стану дитини спричиненого зневодненням та, відповідно, її госпіталізації.

Ротавірусна інфекція надається до діагностування дистанційно. Це є доброю новиною для пацієнтів Нової Поліклініки, які перебувають у вимушеній еміграції закордоном. Спілкуючись з мамою дитини через відеозв’язок, лікар збирає анамнез, відстежує можливі контакти з носіями інфекції, допомагає матері провести прості діагностичні прийоми для виключення запалення апендициту. Найголовніше, вийти на контакт з лікарем не зволікаючи.

Не варто займатися самолікуванням чи давати дитині знеболюючі до контакту з лікарем, оскільки це може замаскувати симптоми більш серйозних захворювань. При перших симптомах важливо дотримуватися режиму пиття малими ковтками. Обмежити вживання фруктів, молока, солодкого.

Пам’ятайте! Лікарі Нової Поліклініки – завжди на зв’язку.

Якщо маєте потребу у системному супроводі сімейного лікаря або педіатра, то вам у наш чат бот:

Телеграм

https://t.me/NovaabroadBot

Вайбер

https://pipe.bot/viber/15622

За кілька хвилин укладаєте декларацію з адміністратором.

При потребі, лікар проведе відеоконсультацію в ZOOM упродовж доби з моменту звернення.

● Всі ці послуги для вас БЕЗОПЛАТНІ в рамках програми державних медичних гарантій України.

Після повернення в Україну, якщо бажаєте, ви зможете переукласти декларацію з іншим лікарем. Також ви будете мати доступ до карти щеплень дитини і можливість отримувати рецепти на ліки.

Сто запитань про здоров’я? Один лікар, який дасть відповіді, підтримає, пояснить і врахує ваші особливості, вашу ситуацію, вашу історію.

Реєструйтеся і будьте певні: ваш лікар поруч, коли вам потрібно.