Підвищена температура влітку — це ще те випробування, особливо для дитячого організму. Часто в цей період діти переносять ГРВІ ще важче: температура гірше збивається через спеку, дитина більш млява, частіше відмовляється від їжі. Що ж варто знати про перебіг вірусних захворювань влітку в наших дітей? Розповідає педіатриня Оксана Вячеславівна Литвин.
“Віруси є доволі стійкими до зовнішніх факторів, тому захворіти на респіраторне захворювання можна в будь-яку пору року. Проте, якщо в осінньо-зимовий період ми частіше хворіємо риновірусами та вірусами грипу, то в теплий період року більше вірусів, здатних вражати і дихальні шляхи, і травну систему – ентеровірусів, аденовірусів і ротавірусів.
Ентеровіруси можуть бути причиною розвитку широкого спектра симптомів: від лихоманки та болю в горлі до кишкових розладів, висипу і навіть кон’юнктивіту. Одним з найяскравіших представників цього типу є вірус Коксакі.
Аденовіруси також не обмежуються ураженням органів дихання, а й викликають захворювання травного тракту.
Не варто забувати й про ротавіруси, ймовірність зараження якими особливо висока на пікніках і швидких перекусах на прогулянці, адже часто її ще називають “хворобою брудних рук”. При зараженні ними дитину починає лихоманити, а також у неї з’являється пронос, блювання та біль в животі.
Щоб вірусне захворювання у вашої дитини проходило якнайлегше:
- Багато пийте, щоб не допустити зневоднення, особливо в спеку.
- Гуляйте до 11:00 та після 16:00 та обмежте перебування на сонці.
- Максимально роздягайте дитину вдома, використовуйте душ чи обтирання вологим рушником для додаткового зниження температури. Також важливо дотримуватися температурного режиму в приміщенні, де знаходиться хвора дитина (рекомендовано не вище 20 градусів).
- Застосовуйте жарознижувальні препарати тільки після консультації з лікарем.
Важливо запам’ятати: при будь-яких порушеннях з боку кишково-шлункового тракту під час ГРВІ варто використовувати препарати парацетамолу, а не препарати ібупрофену.
І нехай ваші дітки будуть здоровими!”