Направлення на аналізи за бажанням пацієнта: можливо чи ні?

Ви зараз переглядаєте Направлення на аналізи за бажанням пацієнта: можливо чи ні?

Часто пацієнти переконані: лікар повинен направляти на всі аналізи, які хотів би здати пацієнт. Але насправді саме лікар визначає необхідність обстежень чи аналізів. Чому так?

Аналізи – це важливий інструмент діагностики. Саме лікуючий лікар (або лікар первинної ланки, або вузький спеціаліст), як професіонал своєї справи, визначає доцільність обстежень та їхній необхідний перелік. Це дозволить пацієнту бути впевненим, що здані аналізи підтвердять чи спростують діагноз, допоможуть підібрати дозування ліків, поради щодо способу життя чи подальшого звернення до лікарів.

Пацієнт не може вимагати направлення на аналізи просто за бажанням/через рекомендацію знайомих/після допису відомого блогера чи лікаря.

Звісно ж, лікар не просто так відмовляє, а завжди робить висновки лише після огляду та спілкування з пацієнтом. Тому на прийомі обов’язково розкажіть про:

  • те, що вас наразі турбує щодо вашого здоров’я,
  • наявність хронічних захворювань,
  • спадкові хвороби.

Так лікар зможе за необхідності скерувати вас на необхідні аналізи, які будуть для вас безоплатними. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр – це справжній друг вашого здоров’я. Йому можна довіряти.